توانا
خانه / بادام زمینی و فندق / شرکت های تولید کننده بهترین مارک بادام زمینی و فندق

شرکت های تولید کننده بهترین مارک بادام زمینی و فندق

شرکت های تولید کننده بادام زمینی و فندق با تولید و عرضه این محصول در بسته بندیهای گوناگون امکان دسترسی هرچه آسانتر استفاده کنندگان آن را در سراسر کشور به بهترین شکل ممکن فراهم می کند.
با توجه به ویژگی های منحصر به فرد بادام زمینی و فندق همه ساله حجم قابل توجهی از این محصولات توسط مصرف کنندگان ایرانی مورد استفاده قرار می گیرد و می توان گفت به عنوان یکی از منابع غنی از انواع گوناگون ویتامین و مواد عالی به عنوان یکی از بهترین محصولات خوراکی در میان ایرانیان از طرفداران بسیاری برخوردار است.

شرکت های تولید کننده بهترین مارک بادام زمینی و فندق

بادام زمینی منبع خوب و باصرفه‌ از پروتئین

بادام زمینی منبع خوب و باصرفه‌ از پروتئینشاید در زمان‌های قدیم بسیاری از افراد بادام زمینی را صرفاً به علت طعم بسیار مطبوع آن مورد استفاده قرار می دادند.
اما در سال‌های اخیر با توجه به انجام بسیاری از تحقیقات بر روی این محصول بسیار با ارزش، نتایج حاصل حاکی از آن است که دانه های بادام زمینی حاوی مقادیر قابل توجهی از انواع گوناگون مواد مورد نیاز بدن می باشند.
از این دو بسیاری از پزشکان و حکمای طب سنتی به افرادی که از فقر بسیاری از مواد معدنی و ویتامین ها رنج می برند توصیه می کنند که برای تامین مواد مورد نیاز بدن خود از این محصول با ارزش بهره ببرند.

بادام زمینی منبع پروتئین: تقریبا می توان گفت هر ۱۰۰ گرم بادام زمینی حاوی ۲۵ گرم پروتئین می باشد.
 البته پروتئین موجود در بادام زمینی را می‌توان از جمله بهترین و عالی ترین نوع پروتئین های موجود در انواع مختلف گیاهان به حساب آورد.
به همین دلیل استفاده از آن برای افراد گوناگون مانند قصه کودکان بسیار توصیه می‌شود چرا که اندام های مختلف بدن برای تامین میزان قابل توجهی از انرژی و ویتامین های مورد نیاز خود نیازمند استفاده از گونه‌های مختلف پروتئین هستند.
نباید از یاد برد که نقش پروتئین در ساز و کار ماهیچه ها بسیار تاثیرگذار است از این رو افراد ورزشکار می توانند با استفاده از دانه های با ارزش بادام زمینی نسبت به تامین پروتئین مورد نیاز خود به بهترین شیوه ممکن اقدام کنند.
مطلب دیگری که در این موضوع حائز اهمیت است ارگانیک و سالم بودن بادام زمینی می باشد، چراکه بادام زمینی را می توان به عنوان یکی از بهترین منابع طبیعی و ارگانیک مواد مختلف مورد نیاز بدن از جمله پروتئین ها مورد شناسایی قرار داد، که در کنار تامین پروتئین مورد نیاز بدن هیچ گونه آسیبی به اندام های مختلف آن نیز وارد نمی‌کند.

ویتامین‌ ها و املاح موجود در بادام زمینی

ویتامین‌ ها و املاح موجود در بادام زمینیهمانطور که می دانید املاح و ویتامین ها نقش بسیار موثری را در کارکرد مناسب دستگاه های مختلف بدن از جمله دستگاه های گوارش و سیستم اعصاب دارند.
از این رو تامین مواد معدنی می‌تواند نسبت به جلوگیری از بروز بسیاری از بیماری ها و همچنین درمان علائم ناشی از از به وجود آمدن آنها کمک شایانی بکند.
هرچند در سال های اخیر استفاده از قرص ها و ویتامین های فرآوری شده به روش شیمیایی در میان افراد گوناگونی رواج پیدا کرده است.
 اما تحقیقات به عمل آمده از میان استفاده کنندگان این نوع محصولات حاکی از آن است که مصرف قرص ها و فراورده های شیمیایی حاوی ویتامین‌ها و املاح مختلف می‌تواند برای بسیاری از اندام بدن زیانبار باشد.
به همین دلیل نیز بسیاری از افراد برای تامین نیاز بدن خود و املاح و ویتامین های مختلف اقدام به استفاده از محصولات طبیعی و ارگانیک می کنند چرا که این محصولات به غیر از تامین نیاز آنها فاقد هرگونه مجلات موجود در سایر محصولات شیمیایی می‌باشند.

املاح بادام زمینی: بادام زمینی به عنوان یکی از طبیعی ترین و ارگانیک ترین محصولات موجود در دسترس بشر می‌تواند ویتامینهای و مواد معدنی مورد نیاز بدن انسان ها را به بهترین شکل ممکن تامین کند.
چرا که وجود ویتامین های مانند ویتامین گروه b، ویتامین e، فولات، پتاسیم، منگنز، فسفر، انواع آنتی اکسیدان ها و سایر و مواد مورد نیاز بدن در بافت بادام زمینی این دانه را به عنوان یکی از با ارزش ترین هدیه های طبیعت به انسان تبدیل کرده است.

افراد مبتلا به چربی خون بالا، بادام زمینی مصرف کنند

افراد مبتلا به چربی خون بالا، بادام زمینی مصرف کنندهمان طور که گفتیم بادام زمینی به علت دارا بودن خاصیت های بسیار زیاد غذایی و پزشکی می‌تواند در درمان بسیاری از بیماری ها نقش موثری را ایفا کند، به همین دلیل نیز بسیاری از پزشکان به افرادی که دچار بیماری های گوناگونی هستند توصیه می کنند برای تامین مواد مورد نیاز بدنشان از محصولات ارگانیک ای مانند بادام زمینی استفاده کنند.
بادام زمینی و چربی خون: استفاده از بادام زمینی به عنوان یکی از عوامل کاهش دهنده کلسترول و ال دی ال کلسترول که به عنوان کلسترول بد مورد شناسایی قرار می گیرد می تواند یکی از راهکارهای بسیار مناسب برای کاهش چربی خون به حساب بیاید.
از طرفی با توجه به اینکه استفاده از بادام زمینی می تواند hdl کلسترول یا همان کلسترول خوب را حفظ و افزایش دهد، می توان گفت استفاده از بادام زمینی به عنوان یکی از منابع غنی چربی خون مناسب می توانند نقش بسیار موثری در کاهش چربی خون بالا و بهبود بیماری‌های مانند ابتلا به بیماری چربی خون داشته باشد.
همچنین شایان ذکر است که استفاده از بادام زمینی نقش بسیار موثری در کاهش چربی کبد نیز ایفا می کند چرا که به واسطه استفاده از بادام زمینی می توان چربی ناسالم خون را کاهش داد که به واسطه آن چربی کبد.

طبق تحقیقات انجام گرفته بر روی دانه های بادام زمینی نتایج به دست آمده حاکی از آن است که ۸۵ درصد چربی بادام زمینی را چربی خوب یا چربی غیر اشباع تشکیل می دهد، بسیاری از کارشناسان برای کاهش سطح چربی بد خون توصیه می کنند از محصولات ارگانیک مانند بادام زمینی به صورت روزمره در رژیم غذایی استفاده شود.

انرژی یك واحد بادام زمینی چقدر است؟

انرژی یك واحد بادام زمینی چقدر است؟یک واحد بادام زمینی که تقریباً ۱۰۰ گرم محاسبه می شود حاوی حدود ۲۰۰ کیلوکالری انرژی می باشد، به همین دلیل افرادی که نیازمند تغییر مقدار قابل توجهی از انرژی در طول روز هستند می توانند با استفاده از بادام زمینی انرژی مورد نیاز خود را به بهترین شکل ممکن و با استفاده از یک میوه طبیعی تامین کنند.
باید یادآور شد که بسیاری از افراد مانند ورزشکاران به غیر از این که می توانند با استفاده از بادام زمینی انرژی مورد نیاز بدن خود را به بهترین شکل ممکن تامین نمایند، به واسطه پروتئین و مواد آلی موجود در این محصول نیز می‌توانند مواد گوناگون مورد نیاز ماهیچه ها را به بهترین شکل ممکن آن در اختیار عضله های خود قرار دهند.
همانطور که می دانید استفاده از پروتئین های ناسالم، یا همان پروتئین های تولید شده به واسطه روش های شیمیایی در میان انواع مختلف ورزشکاران به گسترده ای دارد از این رو بسیاری از پزشکان بر این باورند که استفاده از این محصولات می تواند زیان های غیر قابل جبرانی به بدن ورزشکاران وارد کند.
بنا به توصیه کارشناسان استفاده از مواد طبیعی مانند بادام زمینی به غیر از این که می‌تواند انرژی مورد نیاز بدن ورزشکاران را به بهترین شکل ممکن تامین نمایند، به عنوان یک مکمل غذایی نیز می تواند نقش بسیار بسزایی در تامین مواد مورد نیاز بدن ورزشکاران داشته باشد.

نباید از یاد برد که اقشار مختلف جامعه نیازمند تامین انرژی مورد نیاز بدنشان در فواصل زمانی متعددی هستند از این رو استفاده از بادام زمینی به عنوان یک محصول خشک در طول روز می تواند نقش بسیار موثری در باز پس گیری انرژی مورد نیاز آنها داشته باشد.
حتی در بسیاری از منابع علمی کوهنوردی به این مساله اشاره شده است که می‌توان در طول کوهنوردی از محصولات طبیعی برای تنظیم و تامین انرژی مورد نیاز بدن استفاده نمود.

مصرف منظم فندق بجای استفاده از شیر

مصرف منظم فندق بجای استفاده از شیرمصرف منظم فندق می‌تواند همانند مصرف شیر حجم قابل توجهی از پروتئین و مواد معدنی موجود نیاز بدن را به بهترین شیوه ممکن تامین نماید.
از این رو می توان گفت افرادی که نمی توانند از شیر یا فرآورده‌های آن استفاده کنند با جایگزینی فندق به جای فرآورده‌های مانند شیر می‌تواند نیاز بدن خود را به کامل ترین و بهترین شکل ممکن تامین کنند.

فندق به دلیل دارا بودن حجم قابل توجهی از انواع مختلف ویتامین‌ها مانند ویتامین های گروه b و مواد معدنی مختلفی مانند نشاسته، پروتئین، کلسیم، فسفر، سدیم، پتاسیم و سایر مواد معدنی مورد نیاز بدن می تواند به عنوان یکی از بهترین انتخاب ها برای تامین مواد مغذی و ریز مغذی مورد نیاز بدن به حساب بیاید.
البته نباید از یاد برد که استفاده از این محصول می تواند تاثیر بسزایی در پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری ها داشته باشد به همین دلیل نیز بسیاری از افراد برای آنکه فقر ناشی از عدم دریافت بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن خود را به بهترین شکل ممکن تامین کند با استفاده از فندق امکان بهره مندی بدن خود را از از این مواد حیاتی فراهم می کنند.
با توجه به اینکه استفاده از شیر می‌تواند موجب ایجاد برخی از مشکلات مانند مشکلات گوارشی می شود، بسیاری از افراد قادر به مصرف شیر برای تامین املاح مورد نیاز بدن خود نیستند و از این رو جایگزین فندق به جای شیر می تواند انتخاب مناسبی برای این دسته از افراد به حساب بیاید.
از طرفی با توجه به اینکه امکان حمل و نقل و نگهداری از فندق نسبت به شیر راحت تر است و همچنین مدت زمان طولانی تری را می تواند خارج از محیط یخچال سالم و بدون آفت باقی بماند، مصرف کنندگان فندق می توانند آن را در محیط های گوناگون مانند سفر و کوهنوردی همراه داشته باشند تا بتوانند از فواید بی نظیر آن برخوردار گردند.

جوانی و زیبایی پوست با مصرف فندق

جوانی و زیبایی پوست با مصرف فندقتقریبا تمام افراد روی این کره خاکی نیازمند این هستند که پوست شفاف و سالمی داشته باشند، از این رو بسیاری از افراد تلاش می‌کنند تا سلامت و شادابی پوست خود را دوباره احیا نمایند.
اما در این میان استفاده از مواد شیمیایی به غیر از این که می‌تواند عوارض جبران ناپذیری را بر جای بگذارد، مشکلات بسیاری مانند مشکلات گوارشی را نیز برای مصرف کنندگان به وجود می آورد.
به همین دلیل بسیاری از کارشناسان توصیه می‌کنند که استفاده از مواد طبیعی و ارگانیک را جایگزین چنین فراورده هایی بکنیم.
زیبایی با مصرف فندق: فندق به عنوان یکی از بهترین انتخاب ها برای تامین مواد مورد نیاز پوست به حساب می‌آید چرا که دانه های فندق به دلیل دارا بودن ویژگی های منحصر به فردی می توانند در جوان سازی و احیای سلامتی پوست نقش بسیار موثری را ایفا کند.

این دانه ارزشمند به دلیل دارا بودن حجم قابل توجهی از ویتامین های c و e می تواند نقش بسیار بسزایی در جوانتر شدن پوست داشته باشد.
از طرفی وجود آنتی اکسیدان ها در بافت فندق موجب می شود که رادیکال‌های آزاد شده در بدن از بین برود که این خود نقش بسیار موثری در جلوگیری از پیری زودرس خواهد داشت.
شما نیز اگر نیازمند آن هستید که سطح پوستتان شفاف و سالم باشد می توانید با استفاده از دانه های فندق این امکان را به وجود بیاورید که بدنتان مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز خود را تامین کند.
چرا که به گفته کارشناسان افرادی که به صورت منظم از صندوق استفاده می کنند دارای سطح پوستی شفاف و سالم هستند.

فندق و اثرات آن در تقویت عملکرد مغز

فندق و اثرات آن در تقویت عملکرد مغزبا توجه به این که بسیاری از ما در محیط شهری زندگی می کنیم از آسیب‌ها و مشکلات رایج در آن نیز بی‌نصیب نیستیم از این رو استفاده از مواد طبیعی و ارگانیک ای مانند فندق می‌تواند تاثیرات قابل توجهی در رفع مشکلات رایج شهرنشینی مانند استرس، عدم کارکرد مناسب سیستم اعصاب، افسردگی، بی حالی، کرختی بدن و بسیاری دیگر از مشکلات موجود در در زندگی روزمره شود
فندق و اثرات آن: میوه پنجم به علت دارا بودن ویتامین های گروه b می‌تواند در پیشگیری و تعدیل بسیاری از مشکلات روانشناختی مانند اضطراب، استرس، افسردگی، و اسکیزوفرنی نقش بسیار قابل توجهی داشته باشد.
بسیاری از کارشناسان بر این باورند که اگر افراد متفاوت به صورت روزمره از فندق استفاده کنند حجم قابل توجهی از مشکلات رایج سیستم اعصاب آنها از بین خواهد رفت.
همچنین شایان ذکر است که استفاده از صندوق می تواند در تقویت عملکرد مغز نیز نقش بسیار موثری داشته باشد چرا که وجود فسفر و سایر مواد مورد نیاز مغز در بافت صندوق می تواند تاثیرات بسیار مناسبی را در بهبود عملکرد مغز و همچنین یادگیری بهتر داشته باشد.
به گفته بسیاری از کارشناسان افرادی که از فندق به صورت روزمره استفاده می کنند توان یادگیری بسیار بالاتری نسبت به سایر افراد پیدا می‌کنند، از این رو برای افرادی که نیازمند حضور در محیط هایی مانند محیط دانشگاه و محیط‌های علمی پژوهشی هستند، توصیه می گردد به صورت مداوم و مکرر از مواد طبیعی و سالم می مانند فندق در رژیم غذایی شان استفاده کنند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
هادی توانا
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09118435216
پست الکترونیکی: haditavana1982@gmail.com

مطلب پیشنهادی

خرید آنلاین بهترین برند بادام زمینی و فندق درجه یک

آجیل و خشکبار از تنقلات محبوب و صد البته پر خاصیتی هستند که از دل طبیعیت برداشت شده و بر سر سفره و میز پذیرایی ایرانیان قرار داده می شوند، این محصولات تنوع بسیا

پاسخی بگذارید