توانا
خانه / بادام زمینی / خرید بادام زمینی شور | ارزش غذایی انواع خشکبار

خرید بادام زمینی شور | ارزش غذایی انواع خشکبار

بادام زمینی های ایرانی طعم مطلوب تری نسبت به بادام زمینی های خارجی دارد.

در ایران کشت و خرید بادام زمینی شور در دو منطقه استانه اشرفیه و پارس اباد مغان از دیگر مناطق بیشتر است.

امروزه فروش عمده بادام زمینی خام مشتریان زیادی را با خود به همراه دارد اگرچه قیمت بادام زمینی بدون پوست کمی کمتر از با پوست بودن این محصول ندارد اما طبق تحقیقات بادام زمینی خام برای سلامتی انسان مناسب تر است. این در حالی است که در روز های اخیر قیمت بادام زمینی دشت مغان به صورت مافوق تصوری بالا رفته است.

بالا رفتن قیمت عمده بادام زمینی باعث شده افراد از خوردن آن اجتناب کنند این در حالیست که نمیدانند این محصول چه ارزش های غذایی دارد.

خرید بادام زمینی شور | ارزش غذایی انواع خشکبار

خواص غذایی بادام زمینی شور

خواص غذایی بادام زمینی شور

بادام زمینی یکی از مواد مغذی برای بدن انسان و برای افرادی است که در رژیم غذایی به سر میبرند.خرید بادام زمینی شور همچنین برای افراد باردار بسیار مفید است.

بادام زمینی سرشار از پروتئین ولی در عین حال کربوهیدرات کمی دارد. تمام موادی که برای بدن انسان سودمند است مانند فسفر ، کلسیم ، منگنز ، ویتامین E ، در بادام زمینی دیده میشود.

بادام زمینی باعث جلوگیری از بیماری های قلبی ، عروقی ،  مبارزه کردن با سرطان ، آلزایمر ، سکته مغزی ، کاهش دهنده ی درد های معده ،تنظیم کننده ی قند خون ، درمان کننده ی افسردگی مشیود .بعلاوه برای پوست بسیار مفید و باعث سلامتی و استحکام استخوان های بدن انسان میشود.

ارزش غذایی هر ۱۰۰ گرم از آن شامل :

  • ۵۶۷  کالری
  • ۴۹ گرم چربی کامل
  • ۲۶ گرم پروتئین
  • ۱۶ گرم کربوهیدرات کل
  • ۱۱ گرم فیبر
  • ۶۶۷ میلی گرم پتاسیم
  • ۳۶ میلی گرم فسفر
  • و …

قیمت خرید بادام زمینی از فروشگاه های اینترنتی معتبر می تواند بسیار مناسب باشد.

راهنمای تهیه بادام زمین شور

راهنمای تهیه بادام زمین شورامروزه  فروش عمده بادام زمینی طرفداران زیادی را با خود به همراه دارد ، بخصوص بادام زمینی های روکش دار با طعم های نمکی ، فلفی ، سرکه ای ، باربیکیو و…  .

اگرچه دستگاه روکش بادام زمینی قیمت بالایی دارد ولی از حق بگذریم به درد سر آن می ارزد. برای تهیه ی بادام زمینی شور به مقداری بادام زمینی و نمک به هر مقدار که دوست داریم نیازمندیم .

درون ماهیتابه نچسب مقداری نمک میریزیم با حرارت کم صبر میکنیم تا داغ شود. حال بادام زمینی ها را اضافه کرده و با شعله کم مرتب هم میزنیم تا حرارت به همه جای آن منتقل شود و به خود حالت برشتگی بگیرد.

حدود ۱۰ دقیقه تفت میدهیم (بستگی به اندازه بادام زمینی دارد) زمانیکه  که بادام زمینی ها به حالت برشتگی خود برسند صدای ترکیدن یا همان ترق ترق میدهد . پس از ۵ دقیقه بوی برشتگی آن حس میشود.

زمانیکه بوی لذت بخش بادام زمینی برشته شده را حس کردید، یکی دانه بادام زمینی را با قاشق برداشته و صبر کنید تا سرد شود. حالا آن را با انگشت خود مالش داده در صورتیکه پوست آن به سادگی جدا شود، بادام زمینی ما حاضر است.

سپس بادام زمینی ها را از روی شعله گاز بردارید. بادام زمینی ها تا وقتی که سرد شوند ، هنوز پخته میشوند. پس مواظب باشید که وقتی روی شعله گاز هست خیلی پخته نشود. حال بنظر شما خرید بادام زمینی شور راحت تر است یا درست کردن آن ؟

عوامل موثر در قیمت گذاری بادام زمینی شور

عوامل موثر در قیمت گذاری بادام زمینی شوراز عواملی که می تواند در تولید و خرید بادام زمینی موثر باشد میتوان به خاک ، اقلیم ، آب و هوا و کوددهی مناسب اشاره کرد.

خاک : باید خاکی باشد که ۳۰ درصد یا کمتر از ۳۰ درصد رس در ان موجود باشد.

باید PH  خاک حدود ۶ .۲ و عمق آن ۲۵ تا ۵۰ سانتی متر باشد. خاک باید از بافتی سبک برخوردار باشد و پس از رسیدن به مرحله داشت باید حداقل دو تا سه بار خاک دهی انجام شود.

اقلیم : دمای لازم برای جوانه زدن حداقل دما ۱۴ و حداکثر آن ۴۵ درجه سانتی گراد است.

آب و هوا : رشد بادام زمینی در منطق گرمسیر و همچنین نیمه گرمسیر صورت میگیرد.

کوددهی : به ازای هر ۱۵ کیلو گرم محصولی که برداشت کردیم باید یک کیلو گرم ازت ، ۱۸ . ۰ کیلو گرم فسفر ، ۷۵ . ۰ کیلو گرم پتاس و ۶۵ . ۰ کیلو گرم کلسیم به خاک بدهیم.

فروش بادام زمینی شور در بسته بندی های مختلف

فروش بادام زمینی شور در بسته بندی های مختلفیکی از عوامل مهم خرید بادام زمینی شور برای مشتریان میتواند در درجه اول دبسته بندی و سپس قیمت مناسب آن باشد.

فروش عمده بادام زمینی آستانه اشرفیه در استان گیلان جاده ی رودنبه باعث شده افرادی که به آین مکان دسترسی ندارند به سمت خرید اینترنتی بادام زمینی قدم بردارند.

همان طور که میدانیم بسته بندی مواد غذایی باعث سالم ماندن و تمیز ماندن مواد و درنتیجه سلامتی انسان را به همراه دارد.

بسته بندی های متفاوت این ماده مغذی میتواند تاثیر زیادی بر روی فروش آن داشته باشد بخصوص رنگ بسته بندی.

باید تلاش کرد هنگام بسته بندی این مواد از رنگ های جذاب و تاثیر گذار استفاده شود ، رنگ هایی که افراد بخصوص کودکان را به خود جذب میکند شامل : قرمز ف آبی ، صورتی ، زرد ، سبز ، بنفش ، طلایی ، نارنجی ، قهوه ای ، نقره ای و در انتها سفید و سیاه است. همچنین میتوانیم بسته بندی ها را برای کودکان در شکل های مختلف داشته باشیم.

بادام زمینی شور در اندازه های گوناگون

بادام زمینی شور در اندازه های گوناگوناندازه معمولی بادام زمینی با پوست تقریبا ۴ سانتی متر است و این در حالی است که اندازه ی آن به ۶ سانتی متر نیز میرسد.

اندازه بادام زمینی شور مناسب با میل مشتری است و نمیتوان گفت خرید بادام زمینی شور ریز بهتر است یا درشت آن ، با پوست بهتر است یا بدون پوست آن .

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
هادی توانا
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09118435216
پست الکترونیکی: haditavana1982@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فروش ویژه بدون واسطه بادام زمینی و فندق خام درجه یک

فروش بدون واسطه بادام زمینی و فندق تازه با بهترین کیفیت در این مرکز به صورت عمده انجام می شود. درست است که در سال های اخیر نرح محصولات متفاوت از جمله خشکباری ما

پاسخی بگذارید