توانا
خانه / بادام زمینی و فندق / خرید آنلاین بهترین برند بادام زمینی و فندق درجه یک

خرید آنلاین بهترین برند بادام زمینی و فندق درجه یک

آجیل و خشکبار از تنقلات محبوب و صد البته پر خاصیتی هستند که از دل طبیعیت برداشت شده و بر سر سفره و میز پذیرایی ایرانیان قرار داده می شوند، این محصولات تنوع بسیار زیادی دارند، در این بین پسته، انواع بادام (بادام زمینی، بادام درختی، بادام هندی)، فندق، انواع تخمه و کشمش از شاخص ترین آنها هستند؛ خرید اینترنتی و آنلاین بادام زمینی و فندق امکانی ویژه و بی نظیر است که در برای خریداران فراهم آورده شده تا بتوانند محصولات مورد نیازشان را به سادگی تهیه نمایند.

خرید آنلاین بهترین برند بادام زمینی و فندق درجه یک

فندق یک میان وعده برای کاهش وزن

فندق یک میان وعده برای کاهش وزنبرخورداری فندق از انواع املاح، ویتامین ها، چربی های غیر اشباع، آنتی اکسیدان، کربوهیدارت، پتاسیم، فسفر، کلسیم، منیزم، روی و آهن آن را به میان وعده ای اعجاب انگیز تبدیل نموده است؛ مزایای بی شمار فندق اصلی در کنار طعم دلنشین آن، اصلی ترین عواملی هستند که مصرف کنندگان را به استفاده از این میوه خشک ترغیب می نمایند.
فندق با به راه انداختن فرایندهای کنترلی، حرکات روده را مدیریت نموده و هضم و دفع غذا را تسهیل می بخشد؛ از سوی دیگر این ماده غذایی اشتهای کاذب را کاهش داده و به افرادی که دارای اضافه وزن هستند در رسیدن به تناسب اندام و کاهش وزن کمک شایانی می کند، به همین دلیل است که بسیاری از کارشناسان تغذیه و اطبای سنتی مصرف فندق برای کاهش وزن را به افراد مختلف دارای افزایش وزن توصیه می کنند.

از دیگر خواص دانه های فندق می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • همان طور که بیان شد فندق سرشار از آنتی اکسیدان است و به مقابله با رادیکال های آزاد و سلول های آسیب دیده پرداخته و از بروز و تشدید سرطان جلوگیری می نماید.
  • با کاهش چشمگیر مقدار کلسترول خون، از بیماری های قلبی و عروقی ممانعت به عمل می آورد.
  • برخی از بیماران دیابتی نوع ۲ از حساسیت به انسولین رنج می برند؛ فندق ماده ای فوق العاده موثر در جریان رفع این حساسیت است.
  • موجب تقویت قوای جسمی و جنسی آقایان گردیده و به افزایش تعداد سلول های جنسی مردانه (اسپرم) منتهی می گردد.

برگ های خشک شده درخت فندق برای درمان سیاتیک

فندق یکی از نمونه های نادر در میان آجیل ها است که مشتقات مصرفی بسیاری دارد، در کنار مصرف فندق، برگ درخت آن و همچنین روغن بر گرفته شده از فندق نیز مورد استفاده های متنوع غذایی و دارویی قرار می گیرند؛ سیاتیک یکی از بیماری های مزمن شایع در جوامع امروزی است که مورد آزار بسیاری از افراد می گردد، این درد از آسیب به اعصاب سیاتیک بدن ناشی می شود و در نواحی پشت سر، کمر، باسن، پشت و کف پاها احساس می گردد.

برگ درخت فندق گیاهی بی بدیل است که در درمان سیاتیک نقشی پر رنگ و محوری دارد؛ افرادی که از این بیماری رنج می برند می توانند نسبت به مصرف مالشی برگ های مذکور اقدام نمایند و یا با تهیه برگ های خشک شده درخت فندق، آن را به روش خوراکی مصرف نموده و از خواص اعجاب انگیز آن بهره مند شوند.

خاصیت فندق خام برای باروری در میان زنان

خاصیت فندق خام برای باروری در میان زنانپیش تر اشاره شد که فندق میوه ای موثر در افزایش تعداد سلول های جنسی مردانه است، حال می خواهیم به خاصیت خیره کننده فندق خام برای باروری در میان زنان اشاره مختصری داشته باشیم؛ فندق خام ترکیبات مفیدی را در بدن آزاد نموده و به چزخه سلولی در جریان تخمک گذاری و تنظیم عادات ماهانه یاری می رساند، در نتیجه توان باروری بانوان افزایش یافته و احتمال لقاح و تشکیل تخم نیز فزونی می یابد.
شایان ذکر است که فندق در عمل جایگزینی (قرار گیری سلول تخم در دیواره رحم) نیز موثر است؛ در نتیجه قرار گیری آن در جدول غذایی روزانه بانوان می تواند بسیار سودمند و اعجاب انگیز باشد.

خاصیت فندق خام تنها به موارد ذکر شده ختم نمی شود، بلکه این ماده در دوران بارداری نیز بسیاری از امور درونی بدن را هدایت می کند؛ مصرف فندق در دوره بارداری علاوه بر رفع نیازهای جسمی مادر و افزایش قدرت بدنی وی، پیامدهای مثبت زیادی از قبیل استحکام جفت، زایمان آسان، تسکین درد و رشد هرچه بهتر جنین را باعث می شود.

فندق منبع غنی از آهن مورد نیاز بدن

فندق یکی از میوه های درختی مشهوری است که به منظور درمان کم خونی استفاده می شود، زیرا که این ماده غذایی غنی از آهن و ویتامین B2 و B5 می باشد؛ چرخه تولید سلول های خونی با استفاده از ویتامین ها و هورمون ها تنظیم می گردد، مصرف فندق با افزایش سرعت این چرخه، به تولید سلول های خونی، گلبول ها و پلاسمای بیشتر منجر می شود.

دانستیم که فندق منبع آهن و دیگر املاح مورد نیاز فرایند خون سازی است، هموگلوبین یا همان سلول خونی از دو جزء تشکیل شده است، هِم یکی از اجزای آن است که به واقع همان ماده Fe (آهن) را در بر می گیرد؛ وجود جزء هِم بسیار ضروری است چرا که مولکول اکسیژن در جزان تنفس به این بخش متصل شده و به دیگر اندام ها حمل می شود.
فولیک اسید و ویتامین B5 از دیگر مواد مورد نیاز خون سازی هستند، هر دو این مواد در فندق یافت می شوند به همین دلیل است که می توان فندق را به عنوان داروی پیشگیری و یا درمان کم خونی استفاده نمود.

خرید فندق و بهره مندی از آن موضوعی است که توجه خیل عظیمی از خریداران را جلب کرده است، از این رو لازم به ذکر است که عرضه این محصول بدون دخالت واسطه ها و به شکل عمده انجام می شود تا امکان خریدی بی دردسر و ارزان قیمت برای عموم متقاضیان خرید به ارمغان آید؛ فندق ها در باغات متعدد ایران زمین کشت می شوند و در کنار قیمت مناسب، کیفیت ایده آلی نیز دارند، به دلیل همین کیفت ممتاز محصولات است که فندق های ایرانی در بسته بندی هایی با اوزان مختلف به کشورهای دور و نزدیک جهان صادر شده و به متقاضیان خرید خارجی ارائه می گردند.

بادام زمینی بو داده جایگزین مناسب خوراکی های مضر

بادام زمینی بو داده جایگزین مناسب خوراکی های مضربادام زمینی بو داده از خوراکی های منحصر به فردی است که می تواند به عنوان جایگزین ایده آل خوراکی های مضر استفاده شود؛ این محصول بسیار خوش طعم و پر خاصیت است، انواع ترکیبات خاص غذایی، فیبر، کلسیم، فسفر، سدیم، منگنز، مس، منیزیم، ویتامین E، آمینو اسیدهای شاخه دار (BCAA)، آنتی اکسیدان ها، رسوراترول و فولات در بادام زمینی های بو داده یافت می شوند که هر یک به نوبه خود تاثیرات مطلوبی را در بدن به وجود می آورند.

مصرف بادام زمینی بو داده درجه یک نتایج مطلوب بسیاری را در پی خواهد داشت، برخی از آنها عبارت اند از:

  1. رفع انسداد قلب و عروق: رگ ها و عروق وظیفه دارند تا مواد مختلف محلول در خون را به دیگر ارگان های بدن منتقل نمایند، انسداد در این شریان های حیاتی می تواند به عدم دسترسی بافت های بدن به مواد مورد نیاز و در نتیجه مرگ بافتی منتهی گردد؛ ترکیبات موجود در بادام زمینی بو داده (منیزیم، پتاسیم و منگنز) با از بین بردن رسوبات و موانع رگ های خونی و لنفی، از انسداد عروق، بروز سکته های قلبی و درد قفسه سینه جلوگیری می نمایند.
  2. پیشگیری و کنترل دیابت: بادام زمینی حاوی قندهای ساده و پیچیده است، به همین دلیل استفاده از آن برای بیماران دیابتی مشکل ساز نخواهد بود؛ همچنین خوردن روزانه مقدار مناسبی از بادام زمینی موجب درمان دیابت، تنظیم ترشح انسولین و کنترل حساسیت سلول ها به قندها می گردد.
  3. پیشگیری از سنگ کیسه صفرا: کلسترول عامل اصلی ایجاد سنگ کیسه صفرا است که به عدم هضم و دفع مناسب غذا منجر می گردد؛ بادام زمینی موجب کاهش سطح کلسترول خون گردیده و مانع تشکیل سنگ های صفراوی می شود.
  4. تقویت حافظه: بسیاری از پزشکان و کارشناسان تغذیه به منظور افزایش توان ذهنی و همچنین پیشگیری از آلزایمر مصرف بادام زمینی و دیگر آجیل ها را توصیه می نمایند؛ بادام زمینی سرشار از فلاونوئیدها، فولات و نیاسین است، هر یک از مواد ذکر شده با تاثیر بر روی مغز، توان ذهنی، یادگیری، حافظه کوتاه و بلند مدت افراد را تقویت می نمایند.
  5. عضله سازی: همان طور که گفته شد بادام زمینی از اسید های آمینه یا همان آمینو اسیدهای شاخه دار بهره مند است، این مواد در ساخت پروتئین مورد نیاز عضلات نقشی محوری دارند، از این رو استفاده از آنها می تواند به افزایش توده عضلانی منجر شود؛ به دلایل مذکور غالبا بادام زمینی در برنامه غذایی ورزشکاران رشته های قدرتی و استقامتی قرار داده می شود.
  6. جلوگیری از ریزش مو و پیری زودرس پوست: بادام زمینی از بهترین منابع فولات، بیوتین و ویتامین های موثر در زیبایی است؛ مصرف این ماده خوراکی موجب افزایش استحکام و ضخامت پوست سر و همچنین شادابی و طراوت سلول های پوستی می شود.

احتیاط در مصرف بادام زمینی برای فشارخون بالا

مصرف بیش از حد هر ماده ای می تواند تاثیرات نامطلوبی را به وجود آورد، بادام زمینی نیز به مانند دیگر مواد غذایی از این قاعده مستثنی نیست؛ مصرف بیش از اندازه بادام زمینی برای فشارخون مناسب نیست، زیرا که این دانه خوراکی دارای مقداری سدیم است، از این رو بهتر است تا مصرف کنندگانی که دارای فشار خون بالا هستند، به شکل کنترل شده ای به مصرف آن بپردازند.

احتیاط در مصرف بادام زمینی نه تنها مضراتی را به دنبال نمی آورد بلکه موجب کاهش سطح فشار خون نیز گردیده و به از بین بردن عوارض حاصل شده از این بیماری نیز کمک می نماید؛ بادام زمینی درجه یک دانه ای روغنی است که از چربی های غیر اشباع برخوردار می باشد، در نتیجه می تواند به شکلی کاملا طبیعی منجر به کنترل و کاهش فشار خون گردد.

فشار خون موضوعی بسیار جدی و حائز اهمیت است، زیرا که این مسئله می توان خطر ابتلا به بیماری های دیگر را نیز افزایش داده و سلامت انسان را در معرض تهدیدهای گوناگونی قرار دهد، به همین دلیل لازم است تا افراد نسبت به رعایت برخی نکات غذایی اقدام نموده و از رژیمی مناسب و علمی تبعیت نمایند؛ همان طور که مستحضر هستید مصرف به اندازه آجیل و خشکبار از جمله بادام درختی و زمینی تاثیر بسزایی در پیشگیری و درمان این بیماری مزمن (فشار خون) دارد.

تقویت بینایی با مصرف روزانه بادام زمینی خام

تقویت بینایی با مصرف روزانه بادام زمینی خامتقویت بینایی با بادام زمینی راهی علمی و ثابت شده است که مشتریان بیشتری را به تهیه و بهره مندی از این میوه خشک ترغیب می کند، اما دلیل این مسئله چیست؟
در مطالب فوق این گونه بیان شد که بادام زمینی ترکیبات گیاهی بسیاری را در خود جای داده است، یکی از این ترکیبات و مواد مهم ویتامین است؛ وجود انواع ویتامین های گروه E، B و A همان عامل مهمی است که باعث تقویت قوه بینایی می گردد.

چشم انسان ساختاری پیچیده دارد و در مقابل مواد گوناگون و عوامل خارجی فیزیکی و یا غیر فیزیکی حساسیت های بالایی از خود نشان می دهد؛ ساختار چشم انسان برگرفته از سلول های مختلف و واحدهای بینایی است که به وسیله مایعات موجود در کره چشم و یا رگ های ریز قرار گرفته در آن تغذیه می شوند.
سلول های بینایی برای ادامه فعالیت خود و حفظ توان بینایی نیازمند بهره مندی از املاح، ویتامین ها و پروتئین های مختلف اند، برخی از این مواد به وسیله خود سلول های جای گرفته بر روی چشم تولید می شوند اما سهم وسیعی از آنها از راه تغذیه از مواد غذایی خارجی در دسترس سلول قرار می گیرند.
بادام زمینی خام بخش زیادی از مواد مورد نیاز سلول های بینایی را تامین نموده و در اختیار بدن قرار می دهد، در نتیجه مصرف مداوم و برنامه ریزی شده آن می تواند باعث افزایش و حفظ کیفیت و توان بینایی افراد گردد.

نکته قابل ملاحظه دیگر در رابطه با تاثیر بادام زمینی بر چشم، خاصیت ضد التهابی و درمانی آن است؛ چشم انسان ممکن است در اثر ضربه دچار آسیب، تورم و یا تاری دید گردد، از سوی دیگر فعل و انفعالات انجام گرفته در کره چشم گاها منجر به کاهش تولید مایعات چشم (زلالیه و زجاجیه) می شود.
استفاده از بادام زمینی مرغوب راه مقابله با عوامل مذکور است، چرا که ترکیبات ویژه موجود در این دانه روغنی و خوش طعم، روند تولید مایعات چشم را نیز تسهیل بخشیده و از تحلیل آن ممانعت می کنند.

طرز تهیه انواع بادام زمینی های بو داده و خام نیز به مانند فندق به روش عمده و در سطح وسیعی از کشور صورت می پذیرد، در نتیجه خریداران قادر اند تا در ساعات مختلفی از شبانه روز بدون در نظر گرفتن موقعیت مکانی خود، نسبت به ثبت سفارشات اقدام نموده خریدهای خود را به بهترین شکل انجام دهند؛ بادام ها در بسته بندی هایی مناسب و در نهایت سلامت به نقاط مختلف ارسال می شوند تا در کوتاه ترین زمان در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
هادی توانا
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09118435216
پست الکترونیکی: haditavana1982@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فروشندگان بزرگ بادام زمینی و فندق باکیفیت و ترد در کشور

بادام زمینی و فندق از مغذی ترین آجیل هایی می باشند که اکثر مردم آنها را به صورت خام و فرآوری شده استفاده می کنند. کشورمان به سبب داشتن موقعیت جغرافیایی متنوع ای

پاسخی بگذارید